עשינו עסק - מיזם נוער

רי/מקס ישראל בפרויקט מעורבות חברתית של הנהלת הרשת.

02/01/2013

במקביל לפרויקט האסטרטגי בשילוב גדולים מהחיים, המיועד לרתום את זכייני וסוכני הרשת לשיתוף פעולה בתחום האחריות החברתית, החליטה הנהלת רי/מקס על מיזם המבוצע ע"י חברי הנהלת הרשת באופן עצמאי במטרה להחזיר לקהילה באמצעות הכישורים והיכולות המאפיינים את צוות רי/מקס ישראל.

"עשינו עסק" היא תוכנית המאפשרת למאות בני נוער בכל רחבי הארץ שלא מצאו את מקומם במסגרות חינוך פורמאליות לקחת אחריות על עתידם ולהשתלב בעבודה במיזמים עסקיים חינוכיים. מיזמים אלו מעסיקים את בני הנוער במגוון עסקים כעובדים לכל דבר (בשילוב עם לימודים), החל מקונדיטוריה ליצור עוגיות בעבודת יד, דרך תפעול בתי קפה, ייצור נרות ריחניים, תכשיטים, מתנות ועבודות עץ, וכלה במכירת שלטי חוצות.

במהלך דצמבר 2013 השיקה רי/מקס ישראל  מחזור ראשון ומיוחד של קורס ייעודי הנבנה במיוחד עבור "עשינו עסק", במטרה לנצל את הידע הרב הנצבר בקרב חברי הנהלת הרשת ולהעניק לנערים ולנערות המשתתפים בקורס כלים מעשיים העשויים לשרת אותם בעבודתם, וכן תחושות של הישגיות והצלחה ההכרחיות לכל איש מכירות, ולמעשה לכל אדם.

במחזור הראשון השתתפו בני נוער ממיזמים של מכירת שלטי חוצות לבעלי עסקים קטנים. בני נוער אלו עוסקים בעבודת מכירות שטח מול לקוחות עסקיים, חלקם ותיקים, מיומנים ובעלי ניסיון רב. לשם כך הוכשרו תלמידי הקורס במגוון תהליכים הקשורים לאמנות המכירה – יצירת לידים, תיאום פגישות, ביצוע פגישות מכירה, טיפול בהתנגדויות, סימולציות ועוד. כמו כן שמעו הלומדים על האפשרויות שעולם המכירות והעסקים יכול להציב בפניהם, ועל החוסן המנטאלי הנדרש בשביל להצליח. כשהסתיים הקורס, הענקנו תעודות סיום לכל אחד ואחת מבני הנוער והפקנו להם כרטיסי ביקור אישיים עם תמונה מקצועית אשר צולמה ע"י הצלם אפריים מנחימוב וזה המקום להודות לו על הנכונות לתרום מזמנו החופשי.

תגובות הנערים היו נלהבות. להלן מספר ציטוטים: "עכשיו אני מאמין שאני יכול להיות איש מכירות", "אסור להתייאש. גם אם אני אכשל בהתחלה אני כנראה אצליח בסוף", " צריך להשקיע ביצירת הקשר החברי", " כיף להיות איש מכירות".

מתוך תגובות המנהלים של המיזמים: "קורס מרתק, סופר מקצועי ומושקע . הקורס ישפיע על הנערים וייתן להם כלים אמיתיים ויישומיים להצלחה".

" היה מעניין דינמי סוחף והכי חשוב רלוונטי, נוגע, מקצועי. מצד אחד מסתכל על הנערים בגובה העיניים עם דוגמאות ושפה רלוונטית ומצד שני לא מוריד את הרמה המקצועית ולא מסתכל עליהם כ"נערים בעייתיים" שאם יצליחו למכור זה נס...להיפך לאורך כל היום הכנסתם בהם את העובדה שכל אחד יכול להיות איש מכירות ושאתם מאמינים בהם!."

עקב ההצלחה של הקורס הראשון, רי/מקס ישראל אופטימית ומצפה להמשך הפרויקט והעברת הקורס למיזמים נוספים של "עשינו עסק".

 

לצפיה בחדשות נוספות