מתווכים תחת אש

השבועות האחרונים היו לא קלים לכלל אזרחי המדינה ובפרט לתושבי הדרום שחייהם הוקפאו למשך שבועיים בשל מטח הרקטות. עם כל זאת משרדי רי/מקס בדרום לא נתנו למצב הביטחוני לשבור את המורל ולהוריד את המוטיבציה. תחת לא מעט אזעקות ומטחי רקטות הם הגיעו למשרד, ענו לשיחות נכנסות, קיימו פגישות ואף סגרו עסקאות.

24/11/2012

מתווכים תחת אש השבועות האחרונים היו לא קלים לכלל אזרחי המדינה ובפרט לתושבי הדרום שחייהם הוקפאו למשך שבועיים בשל מטח הרקטות. עם כל זאת משרדי רי/מקס בדרום לא נתנו למצב הביטחוני לשבור את המורל ולהוריד את המוטיבציה. תחת לא מעט אזעקות ומטחי רקטות הם הגיעו למשרד, ענו לשיחות נכנסות, קיימו פגישות ואף סגרו עסקאות.

אבי חיון זכיין רי/מקס פלוס באר שבע: "ברגע שהתחילו הטילים אנשים בבאר שבע פחדו לצאת לרחובות, אחרי יום יומיים הם התחילו להבין איך זה עובד וכל עוד מוצאים מרחב מוגן הכל בסדר. יש לנו לקוחות שמכרו את הבית שלהם לפני תחילת המבצע ומצאו את עצמם לחוצים כי הם חייבים לקנות בית חדש או לפחות לחפש דירה שכורה, יש גם קונים שהתחייבו לרכישת בתים והם חייבים למכור ואין להם אופציה לחכות. כתוצאה מזה קיימנו פגישות ואף סיורים עם הקונים בנכסים, בזמן האזעקה רצנו לממ"ד או לחדר מדרגות. סך הכל הלקוחות מבינים שזה מצב שניתן להתמודד איתו. 60 שניות למציאת מרחב מוגן זה מספיק זמן ומי שרוצה לרכוש או לקנות בית לא יפספס את ההזדמנות גם בזמן כזה. במשרד נסגרו 5 עסקאות במהלך המבצע, כל העסקאות בוצעו במשרדים של עורכי הדין. עם כל מה שקרה בצורה מסוימת זו הייתה חוויה שלפעמים אף העלתה חיוך".

שלומי דהן סוכן רי/מקס שלי שדרות: " בזמן המבצע הגעתי למשרד והחלטתי לעבוד, לשמחתי יש ממ"ד במרחק 30 מטר מהמשרד, אז מצאתי את עצמי רץ הרבה.

הגיעו משקיעים שהאמינו שבגלל המצב מחירי הנכסים ירדו אך המחירים לא השתנו מאחר ושדרות ממוגנת עם ממ"דים והעובדה הזו שומרת על מחירים יציבים גם בימים כאלו.

באחד מן הימים יצאתי לסיור עם 3 לקוחות, בזמן הנסיעה לנכס הושמעה אזעקת צבע אדום, כמובן שעצרתי את הרכב בו ברגע ורצנו לאחד הבניינים ועלינו לקומה השנייה, עוד לפני שיצאנו לסיור סיכמתי איתם בע"פ שאם תשמע אזעקה אנחנו מחפשים מחסה, היה לי חשוב שהם יהיו מוגנים ולא הייתי יוצא לסיור אם הם לא היו מסכימים איתי על כך לפני. לאחר מספר אזעקות החלטנו לדחות את הסיור".

יאיר קנפו סוכן רי/מקס גלובוס גן יבנה: "המשרד היה פתוח וכמעט כל הסוכנים הגיעו למשרד למעט אחד שחשש כיוון שאין לנו ממ"ד. היה שבוע קשה כי כולם היו מפוחדים, אף אחד מהלקוחות לא רצה לדבר על תיווך אבל המשכנו לנסות לגייס נכסים ולתאם פרזנטציות".

קוסטה גולר זכיין רי/מקס אלפא קרית גת: "במהלך המבצע חלק מהסוכנים היו במשרד, רוב הנשים נשארו בבית עם הילדים והגברים הגיעו. לא מתוך פחד אלא מתוך מחויבות למשפחה. חלק מהסוכנים במשרד אף גויסו בצו שמונה. יום לפני תחילת המבצע תואמה חתימה על הסכם בלעדיות, הלקוחות הוזמנו למשרד ליום שישי ושנייה לפני שהם חתמו נשמעה אזעקת צבע אדום. מהלחץ לרוץ לממ"ד הם חתמו מיד ורצנו כולם תוך כדי לחיצת יד. במהלך כל השבוע נכנסו הרבה שיחות של קונים ומוכרים. אני מאמין שזה בגלל שאנשים ישבו בבית והיה להם זמן להתעסק בכך. מכרנו נכס אחד במהלך המבצע, זו עסקה שהמשא ומתן עליה החל לפני המבצע אך החתימה נעשתה בזמן הלחימה. למזלנו באותו יום לא הושמעה אזעקת צבע אדום".

אין ספק שהמציאות הזו היא בלתי נסבלת ולמרות הכל זכייני וסוכני רי/מקס מוכיחים שגם תחת אש עם הצלחה לא מתווכחים!

 

לצפיה בחדשות נוספות