מאמרים

מי עוצר בעדכם להצליח בנדל"ן?

בשוק הנדל"ן יש דרכים רבות להרוויח כסף, אם באמצעות השקעה בנדל"ן ויזמות, ואם באמצעות תיווך נכסים ועוד. על מנת להצליח בתחום לא חייבים להיות בעלי רקע וניסיון אלא דרוש רצון עז ומוטיבציה גבוהה להצליח, משמעת עצמית, נחישות, התמדה, התגברות על מחסומים פסיכולוגיים, אמונה עצמית והשקעה של זמן ומשאבים ברכישת הידע התיאורטי והמעשי.

16/12/2019 |

בישראל, על מנת לעסוק בתיווך נכסי נדל"ן, במגזר הפרטי והמסחרי, יש לקבל רישיון תיווך, לעמוד בדרישות הסף הקבועות בחוק המתווכים, להשלים את מבחן הרישוי בהצלחה ולשלם את סכום האגרה לרשם המתווכים. רק בצורה זו ניתן להתחיל לעבוד בתחום, למכור ולהשכיר נכסים ולקבל את עמלת התיווך, כל עסקה לגופה. אולם, עצם קבלת הרישיון הנכסף לכשעצמו, אין בו כדי להבטיח הצלחה בתחום ועשיית כסף טוב וישנם גורמים נוספים המשפיעים על כך.


איזה גורמים משפיעים על ההצלחה בתחום הנדל"ן?

סבלנות רבה ואורך רוח: אנשים רבים המתחילים לראשונה לעסוק בתיווך נדל"ן, נדרשים להיערך לכך בהיבט כלכלי ונפשי ולגלות סבלנות והתמדה. זאת, משום שהעיסוק בתחום מצריך השקעת זמן ומשאבים בלימוד, בהכשרה מקצועית וביישום החומר בפועל בשטח. יש להביא בחשבון, כי זהו תהליך למידה ובמשך החודשים הראשונים לא בהכרח ייסגרו עסקאות, ולא לצפות ואז להתאכזב. חשוב להתרכז בכך שמתווך פועל כמו עסק עצמאי על כל ההשלכות הנלוות לכך. לפיכך, חשוב לדאוג מראש שתהיה הכנסה אחרת או חסכונות בזמן הזה וכסף אקסטרה עבור הוצאות שיווק ופרסום, שבהן כרטיסי ביקור ופליירים, מודעות כתובות, פרסום במדיה החברתית וכדומה.

השקעה בידע והכשרות: מלבד החומרים הנלמדים במסגרת ההכנה למבחן ההסמכה, בשביל להתמקצע, להתמחות ולהצליח בתחום, חייבים להשתפשף בשטח ולצבור ניסיון וידע מעשי כולל למידה מהניסיון של בעלי מקצוע מהתחום. יש לזכור תמיד, שמדובר בעבודה של עצמאים וככל שמשקיעים יותר בצבירת ידע ובהכשרות מעשיות, כך גדלים הסיכויים לסגור יותר עסקאות, לצבור עמלות גבוהות, ליצור מוניטין חיובי ולהצליח לטווח ארוך.

תכונות אישיות: חלק מהגורמים העיקריים להצלחה בתיווך נדל"ן הן תכונות אישיותיות, אשר לא ניתן לרכוש במסגרת ההכשרה והקורסים למבחן הרישוי. כך לדוגמה, על מנת להגביר את סיכויי ההצלחה בתחום מומלץ להקפיד על התנהלות מקצועית, איכות, ייצוגיות, לעבוד בצורה עקבית ומסודרת, להפגין משמעת עצמית, זמינות, כושר הבעה וביטוי גבוה, יושרה, יכולת הקשבה ושכנוע, אמינות, להשקיע בהתמקצעות ולמידה, ליזום שיתופי פעולה ופגישות, ליישם תהליכי עבודה והכי חשוב לרצות באמת להצליח.

 

לצפיה במאמרים נוספים