מאמרים

חשיבות מתווך ברכישת דירה

רכישת דירה מהווה את אחת מעסקאות המקרקעין החשובות והמורכבות ביותר שאדם עורך במהלך חייו. ברוב המקרים מדובר בעסקה שבה מעורבים סכומי כסף גבוהים, נטילת הלוואה או התחייבות למשכנתא מהבנק, הכרוכה בקבלת החלטות משמעותיות לעתיד על בני המשפחה כולה. לפיכך, עשוי להיות יתרון בביצוע העסקה בסיוע ובליווי מקצועי של מתווך נדל"ן. כך תוכלו לצמצם את אי-הוודאות ואת הטעויות במהלך הדרך, להתנהל בצורה אופטימלית ושקולה, להפחית בהוצאות כספיות לא הכרחיות וליצור תהליך שיכול לכלול אפילו רוגע ושקט נפשי.

09/12/2019 |

רכישת דירה דרך מתווך טומנת בחובה יתרונות משמעותיים עבור ציבור הלקוחות:

התאמת הנכס לצרכים: באמצעות המתווך מגדילים את פוטנציאל החשיפה ליותר דירות וניתן לאתר יותר במהירות את הדירה הרצויה העונה על הצרכים הספציפיים, מבחינת גודל, מספר חדרים, קומה, מעלית ועוד. כמו כן, חיפוש הדירה האידיאלית כרוך בהשקעת זמן רב, אנרגיה נפשית ומאמצים – חיפוש באתרים הייעודיים, הרמת טלפונים ובירורים, תיאומים, הפסד ימי עבודה לצורך ביקור בדירות לא רלוונטיות ועוד. את כל הטרחה והזמן היקר יכול לחסוך המתווך שעושה זאת בשבילכם. המתווך עורך את הסינון בעצמו וממליץ לראות רק את הדירות העונות על הדרישות הספציפיות שהגדרתם.

זיהוי עסקה שאינה משתלמת: המתווך הוא איש מקצוע בעל מומחיות וניסיון בתחום ולכן יודע להעריך את השווי הריאלי של הנכס ביחס למחירים בשוק ולהמליץ על כדאיות העסקה מבחינה כלכלית. נוסף על כך, לאור הניסיון של המתווך בשטח, הוא שם לב לפרטי מידע משמעותיים שהלקוחות לא מייחסים להם בהכרח חשיבות, כגון תוכניות לבנייה עתידית באותו מקום, גובה דמי ועד הבית, אם יש הכנה למעלית, מהי חלוקת השימוש ברכוש משותף, אם יש מחסן משותף וכן הלאה.

זיהוי אזורים איכותיים שבהם משתלם להשקיע: מתווך שמכיר את האזור ואת השכונה שבו הוא פועל לעומק, יודע לזהות מהר דירות מומלצות להשקעה, מכיר איזה אזורים נחשבים לטובים יותר ופחות ויכול לאתר דירה שהיא בגדר מציאה של ממש, שאותה לא כדאי לפספס.

גישור על פערים בין הצדדים: את ניהול המשא ומתן בין הרוכשים לבין המוכרים לקראת סגירת העסקה, כדאי לעשות בליווי של מתווך, שתפקידו המרכזי הוא להיות גורם המגשר על פערים שישנם בין הצדדים לעסקה מבחינת יכולות כספיות, דרישות וצרכים ספציפיים. למתווכים יש יכולת וניסיון מעשי המאפשרים להם להשלים את העסקה באופן אפקטיבי יותר, שכן מדובר באנשי מקצוע מיומנים, המעורים והבקיאים בעולם הנדל"ן והם יכולים לזרז את סגירת העסקה.


 

לצפיה במאמרים נוספים