מאמרים

האם מספיק שיועץ נדל"ן יבין רק בתיווך?

במצב הנוכחי בתחום הנדל"ן, על מנת להצליח לעשות עסקאות מקרקעין מוצלחות ולמכור נכסים בצורה היעילה והמשתלמת ביותר, כדאי לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וליווי של יועץ נדל"ן איכותי ומנוסה מאשר להתמודד עם התהליך הארוך והמורכב הזה בצורה עצמאית.

02/12/2019 |

עיסוק בתחום הנדל"ן דורש הבנה במושגי יסוד בסיסיים מתחומים נוספים המשליכים על התהליך, ובהם מיסוי מקרקעין, חקיקה בתחום דיני החוזים, הגנת הצרכן, אומדן עלות שיפוץ הנכס, התנהלות שוטפת מול הבנקים, ניהול משא ומתן ועוד. זאת, על מנת לשקף ללקוחות את התמונה המלאה והעדכנית ביותר ולייעל את התהליך כולו.

תפקידו של יועץ נדל"ן

יועץ נדל"ן הוא איש מקצוע בעל ניסיון והבנה רחבה בתחום, האחראי על ניהול מקצועי, יעיל ואיכותי של עסקאות מכר או רכישה, תוך שמירה על קיום האינטרסים של הלקוחות. ישנה חשיבות לכך שיועץ הנדל"ן יהיה קודם כל מתווך מקצועי העוסק במכירה או ברכישה של נכסי מקרקעין, אולם מעבר לכך עליו להבין בתחום הנדל"ן ולשלוט בתמחור נכון של הנכסים, לערוך סקרי שוק, לתזמן את מועדי העסקה, להעניק ייעוץ ראשוני ובסיסי בהיבטי מיסוי מקרקעין, לפרסם ולשווק את הנכס בקרב רוכשים פוטנציאליים ועוד.

לעבוד עם המומחים

ניתן לומר כי יועצי הנדל"ן של היום נדרשים לגלות בקיאות בסיסית בעולם העסקים, בתחום השיווק, בעריכת דין, בכלכלה ובראיית חשבון. עבודה עם יועץ נדל"ן מקצועי טומנת בחובה יתרונות רבים, עבור לקוחותיו. זאת, מאחר שמדובר באיש מקצוע מומחה בענף הנדל"ן, שעבר הכשרה מקצועית ייעודית לעיסוק בתחום, הכוללת הקניית ידע תיאורטי ופרקטי. כך לדוגמה, בעת ביצוע עסקה של מכירת דירה, יועץ נדל"ן מסייע למוכרי הנכס לתמחר את הדירה בסכום רווחי מקסימלי, בהתאם למצב הדירות בשוק, לסוג הנכס ולמיקומו, לביקוש הקיים באזור ובהתאם לעוד משתנים חשובים. נוסף על כך, כאשר יועץ הנדל"ן מבין בענייני מיסוי זהו יתרון מרכזי שכן המוכרים זוכים לקבל ייעוץ ראשוני וכן קישור לבעל מקצוע המתמחה במיסוי מקרקעין, אשר בעזרתו ניתן לערוך תכנון מס ולהפחית את חבות המס במכירת הדירה.

לסיכום

ביצוע עסקת נדל"ן כגון מכירת בית פרטי או דירת מגורים כרוכה בהבנה בנושאים שונים והיא בעלת פוטנציאל לעשיית רווח כספי טוב. עם זאת, זהו הליך ארוך ולא תמיד פשוט, ולכן מומלץ להסתייע ביועץ נדל"ן. בדרך זו, אתם יכולים להגביר את הסיכוי שהעסקה מנוהלת בצורה מקצועית ואמינה לרבות דאגה וטיפול בכלל הנושאים הלוגיסטיים, שמירה על קיום האינטרסים שלכם וחיסכון של זמן.

 

לצפיה במאמרים נוספים